TMB 2023

2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006
DeltagereTop10Dag 1Dag 2Dag 3Dag 4Bedste BådStørste FiskNationskonkurrencePræmier

Deltagerliste/List of participants:

Antal/Number: 210
Opdateret/updated: 14.07 03:58:34
Start Nr./No.
Team
Skipper
By/City
Nation
100
Søbygge
Peter Søbygge
Sorø
Danmark
101
Løtan
Mikael Jørgensen
Tårnby
Danmark
102
Don Olsen
Mikael Olsen
Svaneke
Danmark
103
Baron
Søren Dalberg-Pedersen
Allinge
Danmark
104
Team Sewerin
Lars Nielsen
Hårlev
Danmark
105
Fløjten
Stefan Weiss Hansen
Snertinge
Danmark
106
Team Poseidon
Steffen Sørensen
Rønne
Danmark
107
BLACK MARLIN
Morten Jakobsen
Odense NV
Danmark
108
JUKA
Søren Arnvig Andersen
Svendborg
Danmark
109
Skrubben
Søren Olsen
Rødvig Stevns
Danmark
110
Ulven
Allan Bentsen
Bagsværd
Danmark
111
Frida
Martin Schousboe
Aalborg
Danmark
112
Mjølner
Peter M Andersen
Frederiksværk
Danmark
113
HAWI
Henryk Wilkocki
Szczecin
Polen/Polska
114
TEAM BIBS
Michael Jensen
Hillerød
Danmark
115
Sapoa
Jan Meier
Odense S
Danmark
116
Harley
Per Jensen
Christiansfeld
Danmark
117
Team Garmin 1
Flemming Snowman
Rønne
Danmark
118
Team Mannik
Martin Mannik
Ishøj
Danmark
119
Team Bøjden
Lasse Funder
Faaborg
Danmark
120
Nong Noi
Jesper Rasmussen
Ølstykke
Danmark
121
Salar
Allan Nørgaard
Store Heddinge
Danmark
122
Jane Vibeke
Nikolaj Kolding pedersen
Roskilde
Danmark
123
BB
Søren Olsen
Svinninge
Danmark
124
BIG TOP
Vitalij Fenic
Kiskenai
Lithuania
125
charvil
Peter Pedersen
Nexø
Danmark
126
Michael Thaulow
Michael Thaulow
Hvidovre
Danmark
127
Dryaden
John L. Christensen
Klemensker
Danmark
128
Tean Juliane
Erik Larsen
Jægerspris
Danmark
129
A-Team/Team Stjerna
Frank Ronny Johansen
Råholt
Norge
130
Jopi
John Rasmussen
Havdrup
Danmark
131
Sissa
Jesper Lindqvist
Rønne
Danmark
132
Campion
Søren Jensen
Ringe
Danmark
133
Caroline
Tommy Balle
Kalundborg
Danmark
134
LT-13553 | BronLea team
Bronius Miezutavicius
Vilnius
Lithuania
135
Rigmor
Olav Berntsen
Nexø
Danmark
136
Team Lima
Linda Wehlast Jessen
Skibby
Danmark
137
Puffin T
Andre Rothe
Stralsund
Tyskland/Deutschland
138
Else
Christoffer Palm
Ystad
Sverige
139
Sea Breaker
Tomas Devulis
Fredensborg
Danmark
140
Team ALS
Søren Hansen
Sydals
Danmark
141
JOW JOW
William Gerner Hansen
Ølsted
Danmark
142
Chimpansen
Andreas Friis Hansen
Hellerup
Danmark
143
Team Zira Raymarine
Patrick Street
Hårlev
Danmark
144
Team Pøl
Tommy Schink
Nordborg
Danmark
145
Rusti
Stig Pedersen
Gudhjem
Danmark
146
Sea Hunters
Julius Beniusis
Kvistgård
Danmark
147
Blue marlin
Rene Pedersen
Ballerup
Danmark
148
Grøndahl & Kjøller
Karsten Grøndahl Andersen
Kastrup
Danmark
149
Timeout
Brian Andersen
Nexø
Danmark
150
Tigrerdyr
Lui Tang Jensen
Randers SØ
Danmark
151
Thiller
Jesper Thil
Borup
Danmark
152
Emma
Jesper Lodberg
Rønne
Danmark
153
zanadu
Søren Andersen
Køge
Danmark
154
Team Free-Time 2
Claus Jensen
Vrå
Danmark
155
SØS
Per Christensen
Kastrup
Danmark
156
Joanne
Kim Mortensen
Rødovre
Danmark
157
Simone
Allan Nielsen
Kalundborg
Danmark
158
Team Sardinen
Kim Ejlersen
Kalundborg
Danmark
159
Splid og spektakel
Andy Nielsen
Aarup
Danmark
160
Gordon
Ove Gordon Pedersen
Fredericia
Danmark
161
Mietka III
Dariusz Krakowiak
Kołobrzeg
Polen/Polska
162
Lillefod
Preben Finne
Hasle
Danmark
163
Wahoo
Bjørn Petersen
Vordingborg
Danmark
164
Wildwater Verona
Per Sjøstrøm
Rønne
Danmark
165
EMMA
Søren Sjøberg Nielsen
Rønne
Danmark
166
Lille Kaj
Jesper Kyed
Jyllinge
Danmark
167
Vertigo/SIMRAD Prostaff
Thomas Christensen
Them
Danmark
168
Valde
Jan Sørensen
Strøby
Danmark
169
Kutteren
Niels Lodman
Odense SV
Danmark
170
Miss Quick
Henrik Hansen
Asnæs
Danmark
171
Team Falken
Henrik Heger
København S
Danmark
172
Fru Lander
Claus Lander
Nexø
Danmark
173
Eastside
Kim Finne
Nexø
Danmark
174
JUMI
Henrik Ejby
Rønne
Danmark
175
Titanium
Ralph Arndt
Luebeck
Tyskland/Deutschland
176
Team Pernille
Søren Clement Nielsen
Asnæs
Danmark
177
Pia
Sven Nyholm
Odense M
Danmark
178
Team poseidon
Ronni Detlefsen
Thorsø
Danmark
180
fraja
Jens Peter Anker Jensen
Gudhjem
Danmark
181
BLIK BORNHOLM
Søren Blik
Rønne
Danmark
182
Team Kok's
Jesper Larsen
Nyborg
Danmark
183
JoGi
John Thomsen
Augustenborg
Danmark
184
Team decibel
Matias Gram
Søborg
Danmark
185
Team Passion
Johnny Andersen
Brabrand
Danmark
186
Team Wagner
Tommy Wagner
Nakskov
Danmark
187
Josefine
Anders Jensen
Dragør
Danmark
188
Ponyo
John Rosenberg
Brønshøj
Danmark
189
Team Northcape Nature
Filip Nielsen
Gjesvær
Norge
190
Ramses
Lars Hansen
Regstrup
Danmark
191
Team Ray
Bo Pedersen
Ranum
Danmark
192
60
Finn Klement
Nykøbing Sj
Danmark
193
Team Kathrine
Allan Christensen
Ølsted
Danmark
194
Flyvefisken
Thomas Nylander Nielsen
Korsør
Danmark
195
Snehvide Raymarine
Søren Vejsager
Næstved
Danmark
196
No limit
Bernt Koefoed
Rønne
Danmark
197
Gondolen
Michael Donstrup
Roskilde
Danmark
198
Black Devil
Steffen Grams
Dargun
Tyskland/Deutschland
199
Team Cille
Søren Seneca
Kalundborg
Danmark
200
Team Bregne
Heino Strauss
Roskilde
Danmark
201
Laxi
Ulrik Nielsen
Allinge
Danmark
202
Rødlok - Raymarine
Rasmus Hachmann
Marstal
Danmark
203
Seafox
Henning Skødeberg
Ølgod
Danmark
204
Eisvogel
Tibor Hargitai
Solingen
Tyskland/Deutschland
205
FinSilver
Frank Linke
Iserlohn
Tyskland/Deutschland
206
Trollingkutteren
Søren Melby Andersen
Farum
Danmark
207
Treenighed
Steen Grænge
Gentofte
Danmark
208
HUPE II
Alexander Rüdiger
Jena
Tyskland/Deutschland
209
TEAM DOZA
Jørgen Zangenberg
Faxe Ladeplads
Danmark
210
Team Evelyn
Kaj Linneberg Nielsen
Lunderskov
Danmark
211
Josephine
Steen Pedersen
Nexø
Danmark
212
Teamkewi
Keld Thorslund Christoffersen
Holmegaard
Danmark
213
AHAB
Christian Parchmann
Neu Wulmstorf
Tyskland/Deutschland
214
Campion 627
Jacob Amstrup
Odense S
Danmark
215
Team Raven
Henrik Jørgensen
Gudhjem
Danmark
216
Jaws
Peder Elberg
Græsted
Danmark
217
Frk. Karma
Ronni Jensen
København Ø
Danmark
218
MIT BÆST
Lasse Nielsen
Allinge
Danmark
219
Barcardi
Michael Jensen
Odense NØ
Danmark
220
Team Olsen / Christine
Bernt Olsen
Ballerup
Danmark
221
Puk
Erling Petersen
Stege
Danmark
222
team eriksen
Lars Eriksen
Langeskov
Danmark
223
Titro
Lejf Kofod Pedersen
Nexø
Danmark
224
Kabale
Aron Kjøller-Hansen
Østermarie
Danmark
225
Team Bundbid
Jan Frederiksen
Regstrup
Danmark
226
Osaka
Ole Martens
Hamburg
Tyskland/Deutschland
227
Sleepy Sleeper
Emil Krüper
Bad Oldesloe
Tyskland/Deutschland
228
cooperkrogen
Arno Nielsen
Sakskøbing
Danmark
229
TEAM MP
Michael Jørgensen
Odense SV
Danmark
230
PAKO
Andrzej Trenda
Steszew
Polen/Polska
231
Fisken
Torben Højrup
Esbjerg V
Danmark
232
Hagberg
Mikael Hagberg
Traryd
Sverige
233
Snorri
Marco Schweitzer
Kastorf
Tyskland/Deutschland
234
Nordwind
Birgitte Tveit Pedersen
Nexø
Danmark
235
marie
Bjarne Knudsen
Gudhjem
Danmark
236
MaLu
Anders Troest
Kalundborg
Danmark
237
Moffi
Palle Jørgensen
Rude
Danmark
238
KARIN III
Jes Lassen
Aabenraa
Danmark
239
Why not?
Henrik Lind
Gadstrup
Danmark
240
Just Smile
Matthias Schmidt
Buchholz
Tyskland/Deutschland
241
Team Mjøsa Norge
Johnny Nohr
Nes
Norge
242
Seaboat
Morten Hinrichsen
Humlebæk
Danmark
243
Milou
Jan Brochmann
Allinge
Danmark
244
Arcturus
Lutz Arnolds
Lentföhrden
Tyskland/Deutschland
245
Maria
Jogvan Suni Frederiksen
Nexø
Danmark
246
Martha
Nils Wang
Københa
Danmark
247
team kraken dk
Johnny Amstrup
Vordingborg
Danmark
248
Blue Orca
Malte Haumersen
Hamburg
Tyskland/Deutschland
249
TEAM THILDE
Søren Westermann
Jystrup
Danmark
250
team ap
Eigil Hangård Andersen
Nykøbing Mors
Danmark
251
Team Hjalte
Lars Mikkelsen
Roslev
Danmark
252
Trollingfischer
Jan Noack
Herzebrock
Tyskland/Deutschland
253
Laura
Sven Sparholt
Jægerspris
Danmark
254
SVANEN MIKASOLUTIONS
Helge Dreesen
Timmendorfer Strand
Tyskland/Deutschland
255
Lucky Lady
Frank Daugaard
Ålsgårde
Danmark
256
Jerry Kromolicki
Bjärnum
Sverige
257
Beluga
Timo Wagner
Hamburg
Tyskland/Deutschland
258
Laura
Per Koch
Nivå
Danmark
259
murerbajlen
Kim Christiansen
Alllinge
Danmark
260
Nordjyderne
Nicolai Kristensen
Bindslev
Danmark
261
Sukai
Bjarne Willadsen Blomquist
Allinge
Danmark
262
Team odbo
Steen Sørensen
Sjælland odde
Danmark
263
SL-HUNTERS
Mikkel Skriver Jørgensen
Hadsten
Danmark
264
Drago
Jesper Brauer
Smørum
Danmark
265
Lassen
Brian Lassen
Vamdrup
Danmark
266
Nikita Team Firefighter
Brian Ibsen
Ringsted
Danmark
267
Team Stumpen
Kim Petersen
Grevinge
Danmark
268
Team Deneke
Tonny Deneke
Albertslund
Danmark
269
Off duty
Rene Jensen
Hemmet
Danmark
270
team thorning
Lars Thorning
Slangerup
Danmark
271
Havkatten
Bo Larsen
Almind
Danmark
272
TEAM NO FISH
Johnny Høgli
Dal
Norge
273
XL muffi
Morten Østergaard
Egå
Danmark
274
Orca II
Kim Nørgård Hansen
Suldrup
Danmark
275
One week
Nicolai Jakobsen
Dronninglund
Danmark
276
Decibel 2
Morten Gram
Søborg
Danmark
277
Wendy
Michael Amstrup
Jyderup
Danmark
278
Celia
Bassam Rammaha
Værløse
Danmark
279
Clinten
Carsten Hansen
Østermarie
Danmark
280
Team Bjørnebanden
Michael Wortmann
Spøttrup
Danmark
281
Seagull2
Andreas Christensen Kikkenborg
Esbjerg
Danmark
282
Mulle
Johnny Forsberg
Kalundborg
Danmark
283
Mercury
Jacek Zimny
Grzybowo
Polen/Polska
284
Team Ørnen
Rasmus Larsen
Næstved
Danmark
285
ELKE
Karl-Heinz Steil
Hoppegarten
Tyskland/Deutschland
286
Team Ekna
Kenny Göransson
Tjureda
Sverige
287
Kjeld Nikolajsen
Randers NV
Danmark
288
Kalle
Kalle Hansen
Glumsø
Danmark
289
Team mini ræs
Jimmy Andersen
Køge
Danmark
290
Team Lunddal
Mogens Thiim
Varde
Danmark
291
tina
Carsten Hansen
Allinge
Danmark
292
El Diablo
Finn Skoubjerg
Nexø
Danmark
293
Team Hedengran
Johnny Hedengran
Rønne
Danmark
294
Team Madsen
Nicolai Madsen
Grimstrup
Danmark
295
Samos
Kenny Olsen
Rønne
Danmark
296
Team Fedtfinne
Daniel Ballegaard
Stege
Danmark
297
Lærken
Jens Ipsen
Svaneke
Danmark
298
MATANIA
Krzysztof Chrebelski
Zieleniewo
Polen/Polska
299
Senseless
John Holst Nielsen
Svendborg
Danmark
300
Tøffe
Kent Nielsen
Grenå
Danmark
301
Nauta ll
Steen Rasmussen
Hvidovre
Danmark
302
Blue moon
Brian Anthony
Karise
Danmark
303
TEAM-HONDA-SHOP-GARMIN
Peter E. Stick
Valby
Danmark
304
Garmin Danmark
Jakob Nielsen
Greve
Danmark
305
Team Helle
Hans-Henrik Pedersen
Rude
Danmark
306
Michael Jørgensen
Nørre Alslev
Danmark
307
Louie II
Frank Angelsø
Allinge
Danmark
308
Ultra
Brian Sigsgaard
Værløse
Danmark
309
Møngaard
Mads Møngaard
Stenlille
Danmark
311
NORA / Rhino Trolling Team
Ask Peter Futtrup
Græsted
Danmark